Jsme svobodným a otevřeným spolkem občanů z Bystřice nad Pernštejnem, kteří chtějí vědět víc, třeba proto, aby se mohli snáze orientovat v komplikované realitě současného světa. Ačkoliv mají naši jednotliví členové  různé zájmy, politické preference i různá povolání, spojuje nás touha sdílet a zprostředkovávat poznání o světě. Specializaci “poznání” považujeme za pouhý úhel pohledu na totéž – na společné místo, ve kterém spolu žijeme. Takže nás zajímají zkušenosti a fakta například cestopisecká, religionistická, historická, kulturní, sociologická, ekonomická i politická. Především se ale zajímáme o místa, kde se linky těchto úhlů pohledu spojují do komplexního okamžiku a místa naší reality. Jsme si vědomi toho, že takto viděná realita nemusí být jenom hezká, je patrně syrovější než tušíme, ale chceme ji znát, abychom mohli být v poznání svobodnější ve svém individuálním i společném rozhodování.

Rozhodli jsme se vydat se cestou veřejných přednášek, na které chceme zvát lidi, kteří vědí víc než my a kteří mají bezprostřední zkušenost s oborem, kterému se věnují.

Už nyní víme, že společné úsilí členů Pospolku je obohacující pro nás samotné, a doufáme, že bude inspirující i pro naše spoluobčany.

Vítejte na stránkách Pospolku, kde vás budeme informovat o každé nadcházející události, kterou organizujeme.