přednáška

Viktorka Hlaváčková

Pěšky přes Kavkaz: od moře k moři

24. 11. v 19.00

v budově Orlovny v Bystřici nad Pernštejnem

Přechod Kavkazu od Černého moře v GRUZII ke Kaspickému moři v ÁZERBAJDŽÁNU byl součástí celkem sedmiměsíční cesty. Viktorka cestovala nalehko, nízkonákladově, a celou cestu absolvovala po zemi, bez letadel.

Navzdory vzrůstajícímu turismu na Kavkaze procházela mnohými místy, o kterých se v žádném průvodci nedočtete. Spala venku pod širákem nebo pod plachtou, mnohokrát byla hostem v opuštěných horských osadách. Na cestě se spřátelila s lidmi rozličných národností, potkávala divoká zvířata, musela se vyrovnávat s nepřízní počasí. Cestou dobrovolničila na polích v rumunském Banátu, v gruzínské Tušetii značila turistické trasy a pracovala na archeologických vykopávkách, a když ji ázerbajdžánské úřady vyhostily ze země, vydala se dobrovolničit do uprchlických táborů v Srbsku. Přijďte si poslechnout o velkém dobrodružství, humorných i napínavých příhodách, které můžou na takové cestě potkat i vás.
_____________________________________________________

Viktorka Hlaváčková – Cestuje nalehko, nízkonákladově a bez letadel. Specializuje se na dálkové treky, zejména na off-trail hiking (plánování vlastních tras podle topografických map). V rámci svého projektu Viktorčina Cesta tam přešla pěšky např. přes Karpatský oblouk ze Zlína do rumunského Banátu nebo Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu. V rámci své záliby v mikrodobrodružstvích cestovala do Itálie v přestrojení za muže, nebo se vydala po řece na nafukovacím lehátku. Na cestách vyhledává dobrovolnické projekty, filmuje, fotí a testuje vybavení pro Pod 7 kilo, o kterém píše na svém webu ultraviktorka.net.

FB: Viktorčina Cesta tam
YOUTUBE: http://bit.ly/306pzUc
INSTAGRAM: http://bit.ly/2JiP64W

plakat14